10. schůze KMČ Černovír 7.10.2019

Petr Fojtík
Člen odborné komise
Příspěvky: 130
Registrován: 6. 11. 2018 09:15

10. schůze KMČ Černovír 7.10.2019

Příspěvek od Petr Fojtík » 8. 10. 2019 20:55

10. schůze KMČ Černovír 7.10.2019

Na schůzi přišli tři občané s peticí týkající se veřejného pořádku na Frajtově náměstí (celodenně popíjející bezdomovci). Požadují buď kameru nebo stálou přítomnost městské Policie. Přítomný člen MP přislíbil, že se pokusí zajistit stacionární kameru. KMČ zároveň pošle na magistrát petici.

Další občan si stěžoval na díry v silnici (ulice Hlušovická), které jsou již dlouhé měsíce označené, ale neopravené. TSMO prý nemá lidi, proto nespravují.

Další občan přišel s peticí ohledně výstavby ubytovny pro nepřizpůsobivé v ulici Na Sezníku (dle něj jsou kolem výstavby nejasnosti). Staví ji pan Šimek, který je majitelem 2 ubytoven v Přerově. Stěžoval si již na stavební úřad či na krajský úřad - dle těchto úřadů je stavba v pořádku. Občan se s tím nehodlá smířit. Petici předá KMČ na sociální odbor - bezdoplatková zóna.

Předseda KMČ sdělil, že se na poradě předsedů dozvěděl, že v následujících 3 letech nebudou realizovány ani připravovány investiční akce, které žádají KMČ a očekávají je. Očekává se, že v místních částech to pochopí, jelikož je prý nutné realizovat velké investiční akce jako třídící linka ve Chválkovicích apod. Prostředky na estetizaci budou i v následujícím roce. V rámci těchto prostředků + na chodníkovné bude možné realizovat drobné opravy.

Z estetizace zůstaly prostředky, které půjdou na dofinancování opravy chodníku.

Nejvýznamnější investice z prostředků KMČ byla v roce 2019 výstavba dětského hřiště u Černovírského lesa. Více na webu: https://menimeolomouc.eu .

V rámci estetizace bychom příští rok vybudovali nějaký altán či přístřešek. Nemáme zatím konkrétní místo.

Z prostředků KMČ zvažujeme zakoupení dataprojektoru a jeho využití.
Přílohy
Zápis 10 2019.pdf
Oficiální zápis ze schůze
(223.82 KiB) Zatím ještě nestaženo
dětské hřiště u Černovírského lesa.jpg
dětské hřiště u Černovírského lesa.jpg (142.24 KiB) Zobrazeno 11 x