KMČ Hejčín

Marek Zelenka
Zastupitel
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 11. 2018 20:49

KMČ Hejčín

Příspěvek od Marek Zelenka » 5. 12. 2018 01:15

Zasedání komise 4.12.2018, 17h

Proběhlo krátké představení členů, při kterém jsem se dověděl, že mě předsedkyně vozila v kočárku.
Členové komise byli dvojího typu - staří mazáci, kteří byli v pohodě, a staří mazáci, kteří mazáci připomínající schůzi ÚV KSČ.

Probírala se témata:
1. zmizelý přechod na Erenburgove a oprava Erenburgove
- údajně se to stalo při dokončování zakázky na opravu Pešinovy ulice, kdy někdo z magistrátu nebo z policie (přesně nevím) ten požadavek vznesl na stavební firmu, která to vykonala. Údajně už předjednali s magistrátem, že by to neměl být problém namalovat znovu.

2. neopravená ulice Dolní Hejčínská
Dva (evidentně) notoričtí kverulanti si stěžovali, že nemají opravenou ulici a ani kanalizaci. Nešlo jim vysvětlit, že pláčou na špatném hrobě. Paradoxně je jejich soused Šnevajs, což ale nechtěli přiznat, že by to měla být jeho chyba.

3. otočení jednosměrky na Dolní Hejčínské
Iniciátor petice na otočení jednosměrky přinesl vypracované materiály s historickým vývojem okolo petice a podnětu na magistrát, který skončil tak, že Šnevajs na poslední chvíli podnět na otočení jednosměrky zablokoval. Ti dva notoričtí křiklouni na to konto zase bránili svou ulici, že tam auta nechtějí...
Bod se bude projednávat znovu v lednu.

4. Majetkoprávní věci
Docela zásadní majetkové otázky magistrátu k našemu vyjádření nám byly předány na místě, a to pouze k nahlédnutí. U dvou se to dalo akceptovat (souhlas s prodejem zahrady a nesouhlas s pronájmem parkování na veřejné zeleni), ale nabídka pronájmu majetku fary okolo kostele městu, aby se o zeleň, kterou si tam fara zasadila město staralo, to jsme si odsunuli k vyjádření per rollam.

Jinak zápis tvořil nějaký děda tužkou se slovy: snad to po sobě přečtu. A důležité bylo se optat, kdo bude za jednotlivé body zodpovědný a do příště dostane úkol nás informovat o aktuálním vývoji. Jinak by to šlo do ztracena.

Uživatelský avatar
Martin.Morong
Tým
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 12. 2018 22:08
Bydliště: Hejčín
Kontaktovat uživatele:

Re: KMČ Hejčín

Příspěvek od Martin.Morong » 16. 1. 2019 21:00

Na Facebookové stránce "Hejčín" je zveřejněn zápis z jednání KMČ z 8.1.2019. Chybí tam však můj dotaz / podnět ohledně parkování na Erenburgově, jinak se zápis zdá být kompletní. Nepletu-li se, doc. Hanáčková by měla mít vlastní, podrobnější zápis.

https://www.facebook.com/hejcin/posts/2 ... &__tn__=-R

Marek Zelenka
Zastupitel
Příspěvky: 90
Registrován: 14. 11. 2018 20:49

Re: KMČ Hejčín

Příspěvek od Marek Zelenka » 3. 4. 2019 10:41

2.4.2019

1. parkování Erenburgova/Matochova
Magistrát nám dává trochu jiné info o tom, jestli 3 původní místa pro parkování lze nebo nelze zbudovat. Musíme ověřit u odboru veřejné zeleně.
Jinak se parkovacím místům může pomoct při rekonstrukci druhé části Erenburgovy ulice.

2. Přeložka Na Trati
Od primátora zaznělo, že kraj bude investor, město pouze účastník řízení, ale snaží se s krajem domluvit, aby město např. bylo zodpovědné za projekt. Nevěděl, v jakém horizontu to může být.

3. Tomkova - starý objekt UP
Zastavil se prodej pozemku a objektu. Bude to zahrnuto do strategických pozemků města, jejichž soupis se tvoří.

4. Lávka
Primátor zmínil tlak na to,aby byl nějaký průchod zbudován. Asi všichni členové komise se postavili za to, že je to nesmysl a že by tam raději nemělo vzniknout nic, tj. "nulová varianta". To se primátorovi úplně nelíbilo, protože o tom mluvil týden zpátky na Primě:) KMČ se pokusí i s ostatními relevantními KMČ usnést na tom, abychom preferovali nulovou variantu, max s modrými cedulemi "přechod zakázán", které jsou na přechodu o 100m vedle.

5. Žel. zastávka Olomouc - Hejčín
Primátor zmínil, že se mají opravit všechny žel. zastávky na této trase. Mělo by to být v horizontu 1-2 roků.

6. Jednosměrka Dolní Hejčínská
Rada neotočila směr proti vůli KMČ, protože údajně dala na odborný názor dopravních inženýrů. KMČ se to dověděla pouze z usnesení z Rady bez odůvodnění.

Odpovědět