Jednání KMČ 4.2. - sekání trávy

Aleš Opletal
Člen KMČ
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 12. 2018 06:35

Jednání KMČ 4.2. - sekání trávy

Příspěvek od Aleš Opletal » 5. 3. 2019 14:23

Na únorovém zasedání KMČ vypíchnu jeden bod. Tím byla debata o sekání travnatých ploch v majetku města. Některé komise se začaly ozývat s tím, že loni, kdy bylo horké a suché léto, pověření pracovníci dodavatelské firmy jezdili se sekacími traktory i když téměř žádná tráva k sekání nebyla. Způsobili tím hlavně prašnost a hluk v okolí domů občanů. Tráva by měla být lehce vyšší, aby svým stínem omezila vysychání půdy. Předpokládáme, že starostí sekání trávy jsou pověřeny Technické služby města Olomouce. Ta sekání zadává dodavatelským firmám. Sekání trávy je periodické - každý měsíc od dubna do října.
Je otázkou jestli je možné zařídit sekání trávy v době kdy je opravdu potřeba.
V naší části (předpokládám i jinde v Olomouci) bylo o rok dříve deštivé jaro a tráva v měsících dubnu, ale hlavně květnu a červnu rostla velmi rychle a byla by třeba sekat cca po 2 týdnech. Protože firmy nestíhaly a nedařilo se držet termín ani po měsíci byla např. na dětském hřišti v ul. Veverkova tráva po kolena a hřiště tím pádem nepoužívané.
Závěr: stojí to za úvahu jestli by sekání trávy šlo zadávat aktuálně podle potřeby (třeba i na podnět jednotlivých KMČ) a v případě počasí jako minulé léto kromě jiného i ušetřit finance za sekání, když není třeba.