22. schůze 5.10.2020

Petr Fojtík
Zastupitel
Příspěvky: 217
Registrován: 6. 11. 2018 09:15

22. schůze 5.10.2020

Příspěvek od Petr Fojtík » 5. 10. 2020 11:21

Probrán zápis z minulé schůze

Sdílené koloběžky a kola - stojany
Na olomouckých komisích místních částí (KMČ) se v první polovině října bude řešit problematika sdílení kol a elektrokoloběžek z pohledu KMČ. Především pokud jde o jejich parkování a umísťování ke stojanům na kola a případné jízdy po komunikacích. Koncem října by město s provozovateli kol i koloběžek mělo uskutečnit jednání a vyhodnotit uplynulou sezonu. K tomu potřebují právě stanoviska KMČ. Vedení města chce sdělit také náměty na další místa v městských částech na umístění stojanů na kola. Deadline je do 15.10. KMČ Černovír k tomu přistoupila maximalisticky a vytipovala 8 míst: Frajtovo náměstí (u zastávky), u Klášterního Hradiska, pak u všech 3 škol (ZŠ a 2 SŠ), u Sokolovny, točny MHD a u hřiště. Zároveň s návrhem, ať se na stojanech podílí jak magistrát, tak provozovatel(é).

Lazecké střelnice- stížnost na hluk - stížnost prof. Mezihoráka - předána na město, KMČ bezpředmětná

Vyjádření k prodeji pozemku města do soukromého vlastnictví (k. ú. Klášterní Hradisko) - nepodpořeno

Chov psů v Olomouci
Online webová mapa, kde jsou prvky pro chov psů vyznačeny: https://kgi-upol.maps.arcgis.com/apps/w ... fc1c6db63d (bakalářka, která pojednává o problematice se zde nevlezla - příliš velký soubor)

Okna na základní škole: prosba šéfa ze SRPŠ na KMČ ohledně investice do nových oken. Odkázán na příslušného náměstka pro školství a odbor. KMČ nemá pravomoci řešit.

Komise na svých dalších schůzích projedná nastavení pravidel pro udílení podpory na akce z rozpočtu KMČ.

Na komisi se přišel představit jednatel Černovírského komunitního spolku, který pořádá akce v Sokolovně. Připravuje adventní akce pro děti a mládež.

Předseda utrousil, že vzniká nějaký software (aplikace) na buzeraci úředníků, aby neházeli podněty KMČ, občanů a zřejmě i dalších do koše. Bude možné vysledovat u kterého úředníka ta či ona záležitost leží na stole. Zadávání požadavků z KMČ + kontrola + postup.

Město chystá kampaň, aby lidé chodili víc na jednání KMČ s návrhy v oblasti estetizace veřejného prostoru.

Deadline Černovírské ročenky 2020 - 7.12.2020. Dodám rozhovor s novým farářem na Klášterním Hradisku.
Přílohy
Zadost_o_vyjadreni_KMC_c_01_-_Cernovir_a_Klasterni_Hradisko.pdf
(947.46 KiB) Staženo 1 x
Sdílené koloběžky a kola - stojany.pdf
(121.63 KiB) Staženo 1 x
Lazecké střelnice- stížnost na hluk.docx
(15.98 KiB) Staženo 1 x