Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí - Olomoucký kraj

Diskuse s členy odborných komisí při radě města Olomouce. Odborné komise jsou iniciativní a poradní orgány rady města v oblasti výkonu samostatné působnosti (www.olomouc.eu/samosprava/odborne-komise-rady-mesta).
maxmaxpet

Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí - Olomoucký kraj

Příspěvek od maxmaxpet » 18. 3. 2021 07:33

Report ze schůzky komise ke dni 17. 3. 2021

Na začátku nám byla formou prezentace sdělena epidemiologická situace v Olomouckém kraji. Následovalo ujištění, že kritická infrastruktura (včetně MP a terénních pracovníků) by měla být v blízké budoucnosti proočkována. Následovala debata ohledně tabulky a hodnotícího systému, který byl uznán jako nevyhovující. Byla reflektována výtka, že se pracovníci MP neorientují v sociální prevenci a sociální pracovníci mají výhrady k situační prevenci. Na dalším plánovaném setkání za přibližně měsíc na to bude vyhrazené separované setkání komise. Dotační programy prošly všechny. Nakonec se docela hezky seřadily, s něčím se ztotožňuji více, s něčím méně. Spíše to ale korelovalo i s mým přesvědčením. Nakonec jsem byl pro usnesení ve znění, které bylo uvedeno.

maxmaxpet

Re: Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí - Olomoucký kraj

Příspěvek od maxmaxpet » 21. 4. 2021 14:40

Report ze schůze k 21. 4. 2021
Na začátku se řešily náměty na to, čím by se měla komise zabývat - řešili jsme rozšíření o resocializační služby a reedukační, které napomáhají navrácení osob zpátky do společnosti. Dále se řešilo rozšíření o inteligentní kamerové systémy - ptal jsem se na to, jak dlouho se uchovávají záznamy (nemusí být ohraničeno, dobrou praxí je 10-14 dní). Dále se řešily moje návrhy na řešení protidrogové problematiky (tu řeší komise pro zdravotnictví), ptám se na to, jestli název komise není zavádějící, je mi vysvětleno, že se komise částečně drogovou problematikou zabývá, ikdyž majoritně to má ve své gesci jiná komise. Tento dotaz projde další revizí. Vysvětluji svůj návrh o rozšíření o sociální prevence (chci, aby i sociální služby a neziskový sektor dosáhl na dotace z oblasti prevence kriminality na přednášky, výstupy, několikadenní aktivity, aktivity s přesahem). Dále se baví o financování na další období, to se zatím nevyřešilo. Náměstek ujišťuje, že se pokusí najít co nejvíce peněz, chce pomoct s argumentační logikou v letě, aby dosáhl na více peněz. Můj návrh na spoluúčast (0-10 % u těch projektů, které prokazatelně nemají dostatek finančních prostředků) byl minoritní, nejvíce osob souhlasilo se spoluúčastí 30 % na dotační programy. Shodli jsme se na tom, že některé nevyhovující projekty by bylo vhodné nepodpořit. Dále hodnotíme nastavení parametrů pro žadatele o dotace a indikátorů a hodnocení, jestli dotace z finanční stránky byly naplněny. Návrh kritérií se shrnul, nebyl z toho udělán žádný závěr. Další projednání proběhne na osobním setkání. Shodli jsme se na tom, že na dalším jednání budeme mít trvalého hosta kap. z policie, který se zabývá drogovou kriminalitou.

David.Novak
Člen odborné komise

Re: Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí - Olomoucký kraj

Příspěvek od David.Novak » 21. 4. 2021 18:58

Ahoj, vítej na fóru a díky že sis ho vybral pro své reportování, i když jde o komisi krajskou a ne městskou. Prostor tady pro to určitě je! Jenom upozorňuji, že přispíváš do veřejně přístupné části (i pro nereg.) 8-)

Odpovědět