Komunitní centrum pro olomoucká sídliště

Diskuse s členy odborných komisí při radě města Olomouce. Odborné komise jsou iniciativní a poradní orgány rady města v oblasti výkonu samostatné působnosti (www.olomouc.eu/samosprava/odborne-komise-rady-mesta).
David.Novak
Člen odborné komise

Komunitní centrum pro olomoucká sídliště

Příspěvek od David.Novak » 11. 12. 2018 20:12

Milí kolegové. Jestli jsem si dnes ze zasedání KMČ na Povelu odnesl nějaký zážitek, tak to sice potvrzení mé dlouho trvající domněnky, že v nejhustěji osídlených částech města zásadním způsobem chybí zázemí pro společenský a spolkový život - komunitní centrum.
Ku příkladu KMČ Povel se schází v nereprezentativních stísněných prostorách klubovny sloužící domu dětí a mládeže, zabírá tak místo pro děti a navíc, není jedinou institucí, která si tuto klubovnu pro svou činnost pronajímá. Poptávka po komunitním centru, řekl bych, existuje.

Pro ilustraci a inspiraci přikládám odkazy na 5 let staré centrum v obdobně velkých Českých Budějovicích:

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1 ... adu-sluzeb
https://www.stream.cz/gebrianvs/1001978 ... jne-penize

Jaký je váš názor? Mohly by příslušné komise alespoň iniciovat diskuzi na uvedené téma? Já se v OK pro architekturu pokusím udělat maximum.

Jan RAKOVSKÝ
Člen KMČ

Re: Komunitní centrum pro olomoucká sídliště

Příspěvek od Jan RAKOVSKÝ » 19. 12. 2018 14:28

Pokud vím, KMČ Povel se scházela v malém kanclu Domu dětí a mládeže (DDM) na ul. Janského. Je pravda, že se tam před lety, když jsem tam chvíli chodil, pořádně nevlezla ani celá komise, natož návštěvy. DDM je velká budova v níž je spoustu místností, má zde zázemí různých kroužků a je tu pořádáno spoustu akcí. V 1.patře je dokonce větší sál, kde se dělají besídky. Mám za to, že by tedy šlo domluvit schůze třeba v něm :-)

Další možností je některá základní škola - jsou zde, tuším, dvě. Prázdninové schůze mívají v pivnici Radegastovna (nebo jak se to jmenuje), ale to je komerční, kde se asi zároveň musí něco popíjet, takže je to asi spíš jen neformální schůze. Pronájem místnosti asi nikdo neplatí, takže předpokládám, že se asi musí "popíjet" a schůze má patrně neformální ráz :-)

Odpovědět