O tomto fóru - DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ

Veřejná diskuse o městě, činnosti Pirátů a Starostů v Olomouci a o fóru.
David.Novak
Člen odborné komise
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 11. 2018 08:59

O tomto fóru - DŮLEŽITÁ OZNÁMENÍ

Příspěvek od David.Novak » 13. 11. 2018 10:37

Vítejte na veřejném olomouckém diskusním fóru Pirátů a Starostů. Pro účast v diskusi se, prosím, registrujte.

Fórum je rozděleno do několika částí, přičemž účel každé je krátce popsaný v jejím záhlaví. Diskuse je otevřená, každý člen může zakládat nová témata. Držte se, prosím, pravidel slušné diskuse a své příspěvky vhodně zařazujte. Před založením nového tématu se ujistěte, že podobné již v diskusi neexistuje. Admini a moderátoři fóra si vyhrazují právo zasáhnout do příspěvků, pokud budou pravidla hrubě porušena.

Krátký popis rozdělení fóra:
Veřejná diskuse - Mají přístup všichni členové. Všeobecná témata o městě, komunální politice, koalici Pirátů a Starostů, diskusním fóru apod. Sem směřujte většinu svých příspěvků.

Zastupitelský klub - Mají přístup všichni členové, mimo subfórum Uzavřená jednání zastupitelů (pouze pro zastupitele a adminy). Zde probíhá diskuse o činnosti Zastupitelstva města Olomouce a najdete zde zápisy ze schůzí klubu.

Odborné komise - Mají přístup všichni členové, mimo subfórum Uzavřená jednání OK (slouží pro uzavřenou diskusi členů komisí mezi sebou, se zastupiteli a týmem). Odborné komise jsou poradními orgány Rady města Olomouce. Jejich odbornost a složení je popsáno na http://www.olomouc.eu/samosprava/odborn ... rady-mesta . Do tohoto fóra směřujte náměty na členy odborných komisí a obecnou diskusi o tématech, která jsou v kompetenci odborných komisí.

Městské části - Mají přístup všichni členové, mimo subfórum Uzavřená jednání KMČ (pouze pro členy KMČ, zastupitele a tým). Komise městských částí se zabývají podněty ze strany občanů ohledně života v městských částech a komunikují dále s Radou města, případně s pracovníky magistrátu a dalších organizací. Jejich kompetence jsou ovšem do značné míry omezené. KMČ by měly sloužit jako pojítko mezi občanem a magistrátem. Sem směřujte diskuse o lokálních tématech na úrovni městských částí a připomínky k činnosti KMČ.

Městské organizace a firmy - Mají přístup všichni členové, mimo subfórum Uzavřená jednání (pouze pro zastupitele a skupiny kandidátů a týmu). Diskuse k městským organizacím a akciovým společnostem s městskou účastí (viz http://www.olomouc.eu/o-meste/mestske-organizace).

Kandidáti a tým - Neveřejné fórum pro zastupitele a skupiny kandidátů a týmu. Obsahuje subfórum Analýzy.

K diskusím můžete připojovat soubory, obrázky, zakládat hlasování apod. Zveřejnění jakýchkoliv dokumentů a příspěvků se řídí platnými zákony a dalšími závaznými předpisy a je za ně výlučně zodpovědný autor příspěvku. Admini fóra nepřebírají zodpovědnost za příspěvky členů a názory adminů se nemusí shodovat s názory příspěvků na tomto fóru. Děláme vše pro to, aby byla diskuse zachována otevřená a slušná.

Tak všichni na palubu, vyplouváme!

David Novák,
admin

Poznámka pro členy odborných komisí, KMČ (nominovaných za PIRSTAN) a "kandidátů a týmu". Abyste měli přístup do uzavřených diskusí, musí vám být adminem přidělena uživatelská práva (budete přiřazeni do uživatelské skupiny). O členství v této skupině požádejte tak, že kliknete na nabídku v pravém horním rohu okna pod svým uživatelským jménem a dále vyberete "Uživatelský panel". Otevře se vám nabídka Uživatelského panelu, kde si vyberete záložku "Skupiny". Zde vyberte skupinu, do které máte nárok vstoupit, v rozbalovací nabídce pod oknem vyberte "Vstoupit do vybraných" a klikněte na "Odeslat". Dále už to záleží na rychlosti a posouzení adminů :-)

David.Novak
Člen odborné komise
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 11. 2018 08:59

Pravidla pro zápisy KMČ a OK

Příspěvek od David.Novak » 4. 12. 2018 09:12

Vážení a milí členové KMČ (a dále odborných komisí). Vidím, že už od některých začali přibývat zápisy (resp. poznámky) z prvních schůzí, to je skvělé. Doufám, že nebudete nic namítat, když se pokusím navrhnout nějakou formu, jak by taková diskuzní vlákna mohla vypadat. ;)

1. ) 1 komise = 1 vlákno pro zápisy. Držte se prosím tohoto jednoduchého pravidla kvůli přehlednosti fóra.
2.) Název vlákna by mohl být standardizován, navrhuji [KMČ nebo OK][název komise]. Nic víc. Pokud chcete vlákno pouze pro zápisy bez jiných diskuzí, připište do názvu jednání.
3.) Každý zápis nějak nadepište, nejlépe datem a místem konání schůze.
4.) Pro nahrávání zápisů můžete použít funkci připojení přílohy k příspěvku a nahrávat je třeba ve formátu samostatného dokumentu, pokud jsou zápisy příliš obsáhlé.

Díky a ať se vám daří!
Admini

David.Novak
Člen odborné komise
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 11. 2018 08:59

Změna struktury fóra "Městské části"

Příspěvek od David.Novak » 9. 11. 2020 16:10

Vážení uživatelé,
dnes byla drobně pozměněna podoba veřejné části diskuzního fóra "Městské části". Bylo zde přidáno 27 veřejných subfór, pro každou KMČ jedno. Zápisy ze zasedání KMČ a další dotazy týkající se konkrétní KMČ tak můžete směřovat do těchto subfór. Dále byla přesunuta již existující témata do těchto subfór podle příslušnosti.
Věřím, že to přispěje k větší přehlednosti fóra.


Naposledy oživil David.Novak v 9. 11. 2020 16:10

Odpovědět